Дали после напорен ден во канцеларија, дали од 7 дневно патување, патување што траело со месеци или пак од викенд, дали од град доцна навечер… чувството сочинето од единствениот мирис низ препознатливата врата, звукот кога ја отвoраш и звукот на клучот во клучалката, со еден збор, што сите го знаеме, наречено е „дома“. Особено во тмурните и кратки зимски денови, засолнети од студ под ќебе на крајот од денот, нема поубаво од дома.

Скопје се носи овој пат во фармерки со трегери, војничкa чизма и oversized машка кожена чанта. Храбро, „мушки“, осмелете се карирано со карирано, исходот ќе ве изненади!

Всушност, мажите и не се носат така лошо! Особено жените во „машкасто“ инспириран стајлинг. :) Унисекс или предизвик?! Женствени и goodlooking и без фустан нa потпетица, знаеме како. Cheers!   

Капут Springfield 5590 денари

Фармерки со трегери Springfield 2490 денари

Кошула Springfield 1790 денари

Чизми Bata 5690 денари

Марама/шал Bata 1690 денари

Машка чанта Bata 6890 денари

2 IMG_3993 2-W1200 3 IMG_4073 2-W1200 4 Kanvas landscape moj-W1200 5 IMG_4019 2-W1200 6 IMG_3990 2-W1200 7 IMG_4059 2-W1200 8 Kanvas landscape-W1200 9 IMG_3988 2-W1200 10 IMG_4071 2-W1200 11 Kanvas landscape moj-W1200 12 IMG_4066 2-W1200 12,5 IMG_4025 2-W1200 13 IMG_3962 2-W1200 13,5 IMG_4095 2-W1200 14 IMG_3975 2-W1200 15 IMG_4084 2-W1200 16 IMG_4076 2-W1200 17 IMG_4079 2-W1200 18 IMG_4091 2-W1200 19 IMG_4102 2 (2)-W1200 20 IMG_4106 2-W1200 21 IMG_4096 2-W1200 23 IMG_4128 2-W1200 25 IMG_3960 2-W1200

Spread the love
  • 3
  •  
  •  
  •   
  •   
  •   

Leave a Reply