Сè започна кога ја видов оваа Капрезе салата со цвекло и помислив колку ме потсеќа на фотографијава од Фрида Кало. Па, voilà, се надевам дека ќе уживате во овие спојки од храна & стил.

Фрида Кало + Капрезе салата со цвекло

Стив Маквин + Мус со капучино

Џејн Биркин + Корнети полнети со фил од тиква и кокосово млеко

Брижит Бардо + Кекси со крушка, ореви и сос од карамела со портокал

Џејмс Дин + Чоколадна торта со „Guinness“

Мерлин Монро + Торта од моркови и ореви

Грејс Кели + Капрезе јајца Бенедикт

Елвис Пресли + Тарт со аспарагус, ореви и пармезан

Ели Мекгроу + Салата од грашок со марула и сос од лимон, оцет и оригано 

Џими Хендрикс + Боранија обвиткана со сланина

Одри Хепберн + Сорбет од јагоди и пиво

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •   

Leave a Reply