Скопје се носи и одбројува до полноќната шопинг возбуда во Skopje City Mall овој викенд! Во чекор и исчекување, наши топ 3 предлози за градски, шик, лежерен и софистициран скопски изглед! Петок и сабота (03.07.–04.07.2015), Скопје, навали во City Mall!! Почасти се, поднови се, подари некому нешто!

Старт: Ден 3, Комбо #1 Ана се носи во смели принтови од Koton!

Кропната кошулка со кинески цветови што наликуваат на пауни и змејови  – 990,00 денари

Црно бели панталони идеални за која било летна casual chic шема – 1.590,00 денари

Сини платнени чевли на штикла и пол – 1.190,00 денари

Фанки афро ланче – 790,00 денари

Ранец кој магично ќе се вклопи во најнеочекуваниот аутфит – 1.590,00 денари

Утре на Скопје се носи, Комбо #2, кондиционо и инспиративно, ден поблизу до шопинг уживанцијата! ;)

Spread the love
  • 8
  •  
  •  
  •   
  •   
  •   

Leave a Reply